АДМІНІСТРУВАННЯ СЕРВЕРІВ


Регламент надання послуг з оренди виділених і віртуальних (VPS) серверів, надання послуг адміністрування серверів

Всі наші клієнти, які замовляють у нас послуги з оренди виділених або віртуальних (VPS) серверів або послуги з управління серверами повинні ознайомитися з даним регламентом надання послуг. Це звіт стандартів і внутрішньокорпоративних правил прийнятих в нашій компанії з надання даного виду послуг. Даний регламент надання послуг являться невід'ємною частиною Договору див. "Договір (публічна оферта) про надання послуг віртуального хостингу, оренди серверного обладнання, послуг колокейшн і реєстрації доменних імен."

У разі виникнення спірної ситуації з клієнтом ми будемо керуватися даним регламентом про надання послуг як зазначено у п. 6.1 "ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРЕТЕНЗІЙ І СУПЕРЕЧОК."

Даний регламент регламентує надання таких послуг як:1. Конфігурування серверів

1.1. Виділені сервера

1.1.1. Базове конфігурування виділеного сервера

Під базовим конфігурування мається на увазі початкову установку операційної системи на сервер без проведення тонкого конфігурування сервісів. "Тонке" конфгурірованіе виділеного сервера це окрема послуга, яку ми надаємо за додаткову оплату, тобто це "Додаткова послуга"

На даний момент ми пропонуємо клієнтам для установки на орендовані у нас сервера на вибір останню стабільну версію любою з найбільш затребуваних систем Linux: ALTlinux, Centos, Debian, Fedora, FreeBSD, Opensuse, Ubuntu та ін за запитом, якщо є можливість їх встановлення без значних трудовитрат з нашого боку. Наприклад, деякі з дистрибутивів ми встановлюємо тільки за додаткову оплату, оскільки навіть базова настройка таких дистрибутивів вимагає досить багато часу, наприклад такі дистрибутиви як: Gentoo або Slackware. Найбільш часто нас просять і ми встановлюємо абсолютно безкоштовно наступні програми ОС Linux:

- ALTlinux

- Centos

- Fedora

Установка на орендовані у нас сервера ОС Windows також можлива, Установку ОС Windows ми виробляємо безкоштовно, але от вартість оренди ліцензії на ОС Windows це "Додаткова послуга", яку ми надаємо за додаткову оплату.

Отже в процесі базового конфігурації ми виробляємо установку вибраної клієнтом операційної системи і, зокрема, виконуємо:

 1. розбиття диска (згідно схеми розбиття погодженої з клієнтом);
 2. встановлення мінімального набору компонент і сервісів для забезпечення доступу до сервера по мережі;
 3. задаємо hostname для сервера;
 4. задаємо пароль root-а;
 5. налаштовуємо DNS сервера в /etc/resolv.conf;
 6. перевіряємо доступ по ssh;

Цього достатньо щоб сервер працював, а більш тонке налаштування сервісів повинен провести сам клієнт, якщо він не хоче сплачувати нам за додаткові послуги «Тонке» конфігурування сервера або "Адміністрування сервера".

У випадку, якщо Ви вирішите встановити на Ваш сервер панель управління хостингом, наприклад Cpanel, то Вам потрібно буде замовити у нас додаткову послугу "Оренда ліцензії Cpanel" (якщо вартість цієї послуги не включена у вартість оренди сервера). Для безпроблемного встановлення і налаштування панелі управління Cpanel ми наполегливо рекомендуємо Вам встановлювати на сервер виключно ОС Centos, оскільки ми не гарантуємо стабільну роботу в разі встановлення іншого дистрибутивні системи Li nux. Але якщо Ви будете самостійно встановлювати Cpanel на свій сервер, то на свій страх і ризик Ви маєте право встановити будь-який інший дистрибутив системи Linux, що підтримує Cpanel.

В процесі встановлення панелі управління Cpanel ми встановлюємо Cpanel останньої версії і виконуємо перший етап налаштування, тобто майстер першого запуску. Після цього за умовчанням в повинні працювати такі сервіси як: exim-4, mysql-4.1, apache-1.3, php-4 з налаштуваннями за замовчуванням.

Цього достатньо щоб сервер працював з встановленою Cpanel, а більш тонке налаштування сервісів повинен провести сам клієнт, якщо він не хоче сплачувати нам за додаткові послуги "Тонке" конфігурування сервера або "Адміністрування сервера".

Якщо у Вас виникають питання по тому як користуватися панеллю управління Cpanel, то на сайті http://www.cpanel.net Ви можете знайти велику кількість дкументації по цій панелі, ми не надаємо консультацію на безкоштовній основі. Також у випадку збоїв в роботі панелі Cpanel Ви можете надіслати свої питання з роботи панелі в технічну підтримку Cpanel, проте й дкументація на сайті Cpanel, й листування з технічною підтримкою ведеться англійською мовою. Тому якщо Вам дійсно потрібна якісна технічна підтримка рідною російською або українською мовою, Вам потрібно замовити у нас додаткову послугу "Адміністрування сервера".

1.1.2. "Тонке" конфігурування виділеного сервера.

"Тонке" конфігурування виділеного сервера, це додаткова послуга, яку ми надаємо клієнтам за додаткову оплату на погодинній основі. Ознайомитися з розцінками на наші послуги можна в розділі "Додаткові послуги".

"Тонке" конфігурування виділеного сервера включає в себе весь комплекс послуг за базовою конфігурацією сервера, відповідно до п.1.1.1, але тільки у випадку замовлення у нас цієї послуги ми проводимо роботи тільки по тонкому коніфігурірованію таких дистрибутивів ОС Linux як: ALTlinux, Fedora або Centos у випадку встановлення Cpanel.

"Тонке" конфігурування виділеного сервера включає в себе весь комплекс послуг за базовою конфігурацією сервера, а також у процесі "тонкого" конфігурування виділеного сервера ми виробляємо встановлення та налаштування додаткового програмного забезпечення, що включає в себе установку останніх стабільних версій:

 1. Веб-сервер: Apache (ver. 1.3, 2.0, 2.2)з підтримкою php (mod_php/php_cgi/mod_suphp), perl, ssl (mod_ssl), за бажанням клієнта можемо також налаштувати зв'язку Apache + Nginx;
 2. Сервер баз даних: MySQL, Postgresql;
 3. Поштовий сервер: Postfix (лише для прийому пошти, або для відправлення з сайту або веб-інтерфейсу, релей налаштовується за окрему плату), Dovecot;
 4. Файл сервер FTP: vsfpd;
 5. Веб-інтерфейс для управління MySQL: phpMyAdmin;
 6. Веб інтерфейс для роботи з електронною поштою: Squirrelmail, Roundcube, Horde;
 7. Інтрумент обліку статистики відвідувань: awstats;

У разі потреби, ми створимо всіх необхідних користувачів, які будуть мати доступ по ftp в потрібну папку (наприклад, де будуть лежати скрипти сайта), або тих, які будуть використовуватися для пошти (у разі відсутності панелі управління).

Клієнта ми надаємо пароль користувача root (root). Подальшим налаштуванням та адмініструванням сервера ми не займаємося, якщо клієнт не хоче сплачувати нам за додаткову послугу "Адміністрування сервера".

Якщо клієнт хоче замовити установку якогось нестандартного ПЗ, яке у нас не значиться в списку "ПЗ, що підтримується", то ми залишаємо за собою право відмовитися від установки такого ПЗ в односторонньому порядку або ж у випадку виявлення проблем після встановлення такого програмного забезпечення ми знімаємо з себе всю відповідальність за стабільність роботи такого ПЗ.

1.2. Віртуальні (VPS) сервера

Наша компанія пропонує таку послугу як оренда віртуального виділеного сервера (VPS), але перш ніж зупинити свій вибір на цій послузі, Вам потрібно чітко розуміти, навіщо потрібен VPS і що це таке. Потрібно чітко розуміти різницю між виділеним сервером, віртуальним виділеним сервером і віртуальним (shared) хостингом. Віртуальні Виділені Сервери (VPS) базуються на технології, яка дозволяє на одному потужному сервері створити кілька віртуальних серверів, кожен з яких дуже нагадує окремий сервер, але Вам обходиться набагато дешевше ніж, якби Ви купили власний виділений сервер.

Коли і для чого потрібен VPS:

 1. VPS потрібний, якщо Ви хочете зробити якісь особливі налаштування на сервері - встановити додаткове програмне забезпечення, використовувати не стандартні програми і т.д., але за правилами Вашого хостинг провайдера, він не може дозволити Вам встановлювати все це додаткове програмне забезпечення на сервері, на якому крім Вас находяться і інші клієнти віртуального хостингу;
 2. VPS потрібний, якщо Ви хочете отримати більше стабільності і продуктивності ніж на віртуальному хостингу;

В якому випадку Вам не варто замовляти VPS:

 1. Якщо Ви не маєте достатньої кваліфікації та знань для адміністрування Linux сервера і не хочете напм оплачувати за послуги "Адміністрування VPS";
 2. Якщо Ви хочете встановити FreeBSD або іншу OS, яку технологія віртуалізації не дозволить встановити на віртуальний сервер;

1.2.1. Базове конфігурування VPS

Фактично для проведення базового конфігурування віртуального сервера VPS ми виконуємо все те, що й у разі базового конфігурації виділеного сервера, див. вище п 1.1.1 "Базова конфігурація виділеного сервера", але з однією невеликою відмінністю. У випадку замовлення оренди віртуального сервера ми можемо Вам запропонувати встановлення лише такого дистрибутиву Linux, які є в переліку підтримуваних технологією OpenVZ. Перелік дистрибутивів Linux, що підтримуються на даний момент дивись тут: http://wiki.openvz.org/Download/template/precreated.

Установка на орендовані у нас сервера ОС Windows також можлива, але якщо Вам потрібний VPS з встановленою ОС Windows, то ми змушені будемо використовувати технологію віртуалізації XEN. Установку ОС Windows ми виробляємо безкоштовно, але от вартість оренди ліцензії на ОС Windows це "Додаткова послуга", яку ми надаємо за додаткову оплату.

1.2.2. "Тонке" конфігурування VPS

«Тонке» конфігурування віртуального сервера, це додаткова послуга, яку ми надаємо клієнтам за додаткову оплату на погодинній основі. Ознайомитися з розцінками на наші послуги можна в розділі "Додаткові послуги".

"Тонке" конфігурування віртуального сервера, повністю ідентично "тонкому" конфігурації виділеного сервера див. п. 1.1.2 "Тонке" конфігурування виділеного сервера. Але як і згадувалося в п. 1.2.1. "Базове конфігурування VPS" є одна відмінність, тощо. В разі замовлення оренди віртуального сервера ми можемо Вам запропонувати встановлення лише такого дистрибутиву Linux, які є в переліку підтримуваних технологією OpenVZ. Перелік підтримуваних на даний момент дистрибутивів Linux див тут: http://wiki.openvz.org/Download/template/precreated.2. Адміністрування серверів

2.1. Адміністрування виділених серверів

Адміністрування виділеного сервера досить не просте завдання, як це може здатися на перший погляд, але ми пропонуємо всім нашим клієнтам, хто орендує у нас виділений сервер цю послугу без будь-якої додаткової оплати. Все "залізо" і програмне забезпечення на серверах адмініструється повністю нашими фахівцями. Ви, звичайно, маєте право відмовитися від послуг з адміністрування, але навіщо відмовлятися від того, що включено у вартість орендної плати за сервер.

У випадку, якщо Ви вирішили довірити нашим фахівцям адміністрування Вашго сервера, ми додатково встановимо на сервер пакет net-snmp для моніторингу сервера.

У комплекс послуг з адміністрування виділених серверів входить:

 1. Гарантійний час: 5 годин роботи в місяць з адміністрування сервера. Перевищення цього ліміту оплачується за діючими тарифами на технічне обслуговування серверів.
 2. Технічна підтримка: технічна підтримка в режимі цілодобового чергування системних адміністраторів.
 3. Оновлення ядра: Ядро найбільш важлива частина ОС (операційної системи). Ми завжди стежимо за змінами і оновлюємо ядро ОС до самої останньої версії без будь-якого нагадування з боку клієнта.
 4. Оновлення ПЗ (програмного забезпечення): Ми надаємо оновлення критичних помилок в встановленим програмним забезпеченням (ПЗ). Оновлення, що вносять додаткову функціональність, нами активно встановлюватися не будуть, тільки на вимогу і при необхідності.
 5. Установка ПЗ: Якщо Ви встановлюєте додаткове програмне забезпечення, ми постараємося забезпечити Вам необхідну підтримку, але не гарантуємо, що зможемо повністю вирішити всі проблеми з цим ПЗ. Ми несемо за собою право в односторонньому порядку відмовитися від такої установки по власних міркувань.
 6. Цілодобовий моніторинг роботи сервера: сервер знаходиться під нашим спостереженням цілодобово (24 годин на день / 7 діб на тиждень) і ми повідомляємо клієнтам про збої в роботі сервера, його призупинення або про вичерпання системних ресурсів.
 7. Резервне копіювання: Ми виробляємо резервне копіювання даних Вашого сервера 2 рази на тиждень на окремо стоїть бекап сервер з великим дисковим масивом.
 8. Підтримка панелі управління Cpanel / Plesk / DirectAdmin (у випадку встановлення на сервер панелі управління): Ми надаємо технічну підтримку по панелі управління з тих питань, які ми можемо вирішити самостійно, у випадку складних проблем ми будемо контактувати зі службами технічної підтримки обраної Вами панелі управління.

2.2. Адміністрування VPS

У вартість оренди VPS як правило не включена вартість послуги "Адміністрування VPS". "Адміністрування VPS" це окрема послуга, яку ми надаємо за додаткову оплату, тобто це "Додаткова послуга". Ви самі повинні будете адмініструвати сервер, оновлювати ПО на сервері, захищати його від атак хакерів, якщо Ви відмовилися сплачувати наші послуги з адміністрування серверу. В вартість послуг адміністрування серверу як правило включена повна технічна підтримка, тобто Вам не потрібно буде турбуватися про пошук системного адміністратора, який буде адмініструвати Ваш сервер. В комплекс послуги “Адміністрування VPS” входять також всі ті ж послуги, що ми надаємо у випадку адміністрування виділених серверів – див. п. 2.1 Адміністрування виділених серверів.. Але є одна відмінність - ми не проводимо оновлення ядра на VPS серверах, оскільки у VPS немає власного ядра.ПЗ, що підтримується:

Підтримувана ПО мається на увазі те ПЗ за яким ми надаємо послуги технічної підтримки в рамках комплексу послуг "Адміністрування сервера". Нестандартне ПО нами не підтримується і послуги з його обслуговування повинні оплачуватися окремо.


ПЗ, що підтримується:

 1. Операційні системи: будь-яка з найбільш затребуваних систем Windows або систем Linux: ALTlinux, Centos, Debian, Fedora, FreeBSD, Opensuse, Ubuntu та ін за запитом, якщо є можливість їх встановлення без значних трудовитрат з нашого боку.
 2. Панелі управління:
  1. Cpanel
  2. Plesk
  3. DirectAdmin
 3. Додаткове ПЗ:
  1. Веб-сервер: Apache, Apache2, Nginx, IIS;
  2. Веб-додатки: phpMyAdmin, Squirrellmail, Rouncube, Horde
  3. Пошта: Postfix, Exim, Spamassassin, ClamAV;
  4. Сервер DNS: Bind;
  5. Сервер баз даних: MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server
  6. Сервер IMAP: Dovecot, Courier IMAP
  7. Сервер FTP: PureFTP, vsFTP, proftpd
  8. Статистика: Awstats, Webalizer

Якщо клієнт хоче замовити установку якогось нестандартного ПЗ, яке у нас не значиться в списку "Підтримувана ПО", то ми залишаємо за собою право відмовитися від установки такого ПЗ в односторонньому порядку або ж у випадку виявлення проблем після встановлення такого програмного забезпечення ми знімаємо з себе всю відповідальність за стабільність роботи такого ПЗ.

Ми не гарантуємо роботу програмного забезпечення:

 • у випадку відмови розробників від його підтримки;
 • у випадку, якщо таке ПЗ конфігурувати клієнтом;
 • у випадку, якщо таке програмне забезпечення не входить в список підтримуваного;
 • якщо на сервер не вистачає ресурсів.
Skype Me™!